Albertirsa Város Önkormányzata Képviselő-testületének 40/2022.(XII.16.) önkormányzati rendelete a gyermekétkeztetési térítési díjak megállapításáról szóló 10/2019. (VI.04.) önkormányzati rendelet módosítása 2023.01.01-től
Letölthető: ITT
vagy honlapunkról az étkezés oldalon keresztül.
2022.11.10-én, csütörtök este tartották a Márton napi felvonulást a Tessedik Sámuel Általános Iskola Táncsics utcai épületében.
Az iskola udvarában megterített asztalok finom süteményekkel, zsíros kenyérrel, forró teával és illatos forralt borral várták a felvonulásra gyülekezőket. Megragadva az alkalmat az ünnep bemutatása után köszönetet mondtunk Farkas Szilviának, aki hosszú éveken át nagy lelkesedéssel és kitartóan segítette iskolánkat SZMK elnökként. A mécsesek meggyújtása után a lovasok elindultak és apró mécsesekkel követték őket a gyermekek és a felnőttek. A felvonulás az iskolánk udvarán ért véget, ahol a nagylelkűen felajánlott tombola ajándékok kerültek kisorsolásra.
Köszönettel tartozunk az Eatrend Magyarországnak a tea és zsíros kenyér felajánlásért, a pedagógusoknak és a szülőknek a lelkes munkáért és mindenkinek, aki a rendezvényünket jelenlétével megtisztelte és bármilyen módon támogatta.
Hálás köszönetünket szeretnénk ezúton is kifejezni a polgárőröknek: Gyapjas Zsoltnak, ifj Rácz Istvánnak, Manases Istvánnak, Kiss Pálnak, Pintér Balázsnak, akik a biztonságunkról gondoskodtak, a felvonulást vezető lovasoknak: Juhász Lászlónak és Szebelédi Andinak, akik az eseményt még különlegesebbé tették és a szervezésért az albertirsai Önkéntes Polgárőr Egyesület vezetőjének, Szemők Istvánnak
A varázslatos képeket, amik ezt a kellemes estét megörökítették, Szeszil Fotónak köszönhetjük.
A képek megtekinthetőek a fotógalériában vagy ide kattintva : Márton napi felvonulás képek
2022. május 2.
Hat órakor indultunk el a hatnapos kirándulásra, 81 gyerekkel. Első megállónk Erdély kapujában, a Király-hágón volt. Az Erdélyi-érchegység csúcsaiban gyönyörködhettünk 582 méter magasságban. Ezután Körösfőre indultunk, ahol a református templomot tekintettük meg. A gyerekek csodálattal fotózták a kazettás mennyezetet, a „Rákóczi-szőnyeget”, a piros-fehér hímzéseket. Délután érkeztünk Kolozsvárra, elsétáltunk a város főterére, ahol a Szent Mihály templomot és Fadrusz János alkotását, Mátyás király lovasszobrát néztük meg. Rövid sétát tettünk Mátyás király szülőházához, illetve megemlékeztünk Bocskai István fejedelmünkről is. Este 8 óra körül érkeztünk Jobbágyfalvára, elfoglaltuk a szállásunkat és egy finom vacsorával zártuk a napot.
2022. május 3.
Nyolc óra körül indultunk Nyárádszeredára, ahol egy impozáns református templom előtt megnéztük Bocskai István fejedelem szobrát, akit ebben a városban választottak fejedelemmé. Az idegenvezetőnk mesélt az uralkodásáról, röviden összefoglalta életét. A következő megálló Nyárádszentlászlón volt, ahol egy Árpád-kori templomot tekintettünk meg, a többszáz éves padozatával, belső ornamentikájával, festett fakazettás mennyezetével. Ezután Marosvásárelyre indultunk, ahol egy szecessziós remekművet, a Kultúrpalotát néztük meg. Az idegenvezető mesélt az épület kialakításáról, a belső mozaikdíszekről, a tetőt díszítő Zsolnay-cserepekről, belső sétánkat a lenyűgöző hangversenyteremben zártuk. Utunkat Szovátafürdőn folytattuk, ahol sétáltunk a tó körül, közben sóalakzatokat, sókitüremkedéseket láttunk, majd az üdülőtelep monarchiabeli építésű villái előtt haladtunk a buszhoz. Ezután Korondon álltunk meg, ahol az Ilyés-Vészti keramikus család fazekas bemutatót tartott nekünk. A nap utolsó megállója Farkaslakán volt, megnéztük Tamási Áron sírját és a Trianon-emlékművet. Este 8 óra körül érkeztünk Csíkcsomortánba, elfoglaltuk a szállásunkat és megvacsoráztunk.
2022. május 4.
A nap első megállója Szépvízen volt, ahol a Székely Határőr Emlékközpontban tehettünk egy igazi időutazást, áttekintve a székelység ezeréves történelmét. Ezután a csíksomlyói Kegytemplomba, a magyarság legnagyobb zarándokhelyére érkeztünk. Meghallgattuk a templom rövid történetét, amely a 15. századig nyúlik vissza. Felsétáltunk a Makovecz Imre által tervezett Hármashalom-oltárhoz. Utunkat a Szent Anna tónál folytattuk, a Mohos-tőzeglápon, a pallókon tett séta nagy élmény volt a gyerekeknek. A tartalmas nap után szállásunkra indultunk.
2022. május 5.
A nap első megállója a Borospataki skanzenben volt, ahol a Gyimes-völgy faházait láthattuk, egy működő vízimalommal, kis kápolnával. Ezután a szépvízi víztározóhoz mentünk, ahol szekerekkel folytattuk tovább utunkat, Kóstelekre vittek minket, ahol Vaszi Levente várt minket. Találkoztunk a helyi gyerekekkel, akik énekeltek és táncoltak nekünk, majd mi is bekapcsolódtunk egy rövid körtáncba. Búcsúzásnál átadtuk az ajándékainkat a gyerekeknek. Miután értünk jött a busz, utunkat Gyimesbükk felé folytattuk, ahol az Ezeréves Határnál álltunk meg, ahol megnéztük a Rákóczi-vár romjait illetve a 30. számú vasúti őrházat, amely a Magyar Királyi Államvasutak legkeletibb őrháza volt.
Ezután utunk már a szállásunkra vezetett, ahol finom vacsorával zártuk a napot.
2022. május 6.
Kirándulásunkat Szejkefürdőn kezdtük, ahol Orbán Balázs sírjához látogattunk. Idegenvezetőnk mesélt nekünk Orbán Balázs munkásságáról, szerepéről a székelység életében. Ezután Korondra indultunk, ahol egy hagyományos módon dolgozó sóvágó műhelyt nézhettünk meg, információkat kaptunk a parajdi só felhasználásáról, megnézhettük a sólámpa készítését. Utunkat Tordán folytattuk, ahol megismerkedtünk a város nevezetességeivel, megkerestük a templomot, ahol Európában elsőként mondták ki a vallásszabadságot. Ezután a Tordai sóbányába látogattunk, ahol egy varázslatos világ fogadott minket a föld mélyén. 13 emeletnyi lépcsőzés várt ránk, de nem bántuk meg, az élmény feledhetetlen volt. Ezután már a szállás felé vettük az irányt, ahol ízletes vacsorával vártak minket.
2022. május 7.
A napot túrázással kezdtük a Tordai hasadékban, a szinte égbe nyúló sziklafalak között. Gyönyörű napsütésben túráztunk, a gyerekek megmutatták kitartásukat a séta alatt, a pihenőhelyen felidéztük a helyhez kötődő mondát is. A gyerekek elmondása szerint az egyik legjobb élményük volt a „sziklamászás”. Hazafelé még Csucsán álltunk meg, megtekintettük az Ady-emlékházat és a Boncza-kastélyt. Idegenvezetőnk ismertette Ady munkásságát, Csinszkához és Csucsához kötődő életrajzi elemeket. Ezután hazafelé vettük az útirányt, a buszon megbeszéltük a gyerekekkel a 6 nap eseményeit, felidéztük a közös élményeket, a sok-sok látnivalót. Elmondhatjuk, hogy a gyerekek élménydús hat napot tölthettek Erdélyben, elmondásuk szerint szívesen visszatérnének. Hálásan köszönték az utat, a feledhetetlen élményeket.
Kapcsolódó cikk letölthető ITT
1. osztályos tanszerlista letölthető: ITT
Tisztelt Szülők!
A Tessedik Sámuel Általános Iskola 2021/2022 tanévre vonatkozó Védekezési Intézkedéseit elérheti ITT.